Dub 012024
 

NOVINKY

SPOLEČNÝ ODJEZD NA TÁBOR Z PRAHY

Účastníci, kteří do přihlášky požádali o odjezd z Prahy se sejdou v sobotu 29. června v 11:00 hodin u sídla ČMMJ, Lešanská 1176 / 2a, Praha 4, zde:

https://mapy.cz/zakladni?x=14.4877921&y=50.0434495&z=17&q=Le%C5%A1ansk%C3%A1%201176%20%2F%202a%20%20Praha%204%20%20141%2000&source=addr&id=9275683&ds=1

Budeme vybírat originál potvrzení o zdravotní způsobilosti (důležité!!!), a potvrzení o bezinfekčnosti. Originál vám na konci tábora vrátíme.

Na místě bude otevřena budova ČMMJ (toalety), nespěchejte, jeďte v klidu, když tak počkáme. Rád bych do Šluknova vyjížděl do cca 12:00 hodin. Pojedeme čtyřmi dodávkami (nebojte se, Myšák zůstane ve Šluknově 🙂

INDIVIDUÁLNÍ PŘÍJEZD DO ŠLUKNOVA

Účastníci, kteří pojedou do Šluknova vlastní dopravou, přijedou cca do 14:00 na adresu Sukova 829, 407 77 Šluknov, zde:

https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x=14.4544693&y=51.0078722&z=17&ut=Domov%20ml%C3%A1de%C5%BEe%20Sukova&uc=9hFdvxbInP&ud=Sukova%20829%2C%20%C5%A0luknov%2C%20407%2077%2C%20D%C4%9B%C4%8D%C3%ADn

Internát bude k vaší dispozici ale již od 10:00, pokud přijedete dříve, postaráme se o vás. Budeme i zde vybírat originál potvrzení o zdravotní způsobilosti (důležité!!!), a potvrzení o bezinfekčnosti. Originál vám na konci tábora vrátíme.

Ve Šluknově budeme mít zajištěnou večeři, rozumné množství jídla na cestu si vezměte s sebou. Ale nepřehánějte to, nesnědené kazící se potraviny večer nemilosrdně vyhodíme!!!

V sobotu večer se již všichni jako obvykle zúčastníme trubačského koncertu na Šluknovských zámeckých slavnostech. Pokud by někdo měl při cestě komplikace, zavolejte mi na 777 846 757. Koncert začne v 17 hodin, kdyžtak nás najdete v zámeckém parku. Trubači neplatí vstupné, naopak obdrží poukázky na občerstvení 🙂

Seznam zájemců o cestu z Prahy:

1 Šimon MiniHonza Praha
2 Matěj Mates D Praha
3 Jaroslav Jaryn Praha
4 Hedvika Heda Praha
5 Josef Pepča Praha
6 Miloš Starosta Praha
7 Václav Špejle Praha
8 Petra Petula Praha
9 Eliška Elizabetka Praha
10 Anna Anna Praha
11 Tomáš Cvrček Praha
12 Matouš Vánočka Praha
13 Kateřina Kačka Praha
14 Vojtěch Vojtík Praha
15 František Fandík Praha
16 Anežka Uzel Praha
17 Jiří Jirka Praha
18 Silvie Silva Praha
19 Vojtěch Tygřík Praha

Všichni ostatní zaškrtli individuální příjezd do Šluknova. Pokud se u vás něco změnilo, zavolejte mi na 777 846 757, vše se vždy dá vyřešit.

 

PŘÍJEZD RODIČŮ NA PÁTEČNÍ SPOLEČENSKÝ VEČER A SOBOTNÍ KONCERT

Jako vždy bude možnost, aby rodiče přijeli na konci tábora již v pátek odpoledne a zúčastnili se s námi společenského večera. Bude možné si zajistit ubytování (není neomezená kapacita, máme pouze cca 21 lůžek) a také nedělní oběd. Naše paní kuchařky vaří SKVĚLE, rozhodně to není třeba spojovat se zážitky ve školních jídelnách z našeho dětství. Obojí se bude platit na místě, cena bude cca 140 Kč za sobotní oběd (polévka + hlavní jídlo) a 200 Kč za lůžko. K objednávce bude možné využít sdílený dokument, najdete jej po začátku tábora zde: BUDE ZPROVOZNĚNO

Letošní ročník je mírně komplikovaný pro ubytování rodičů, neboť ve škole probíhá rekonstrukce datových sítí a na horním internátu bydlí také pracovníci. Proto musím realný stav vidět až po začátku tábora a pak budu schopen do dokumentu dát příslušné informace. Zatím vím pouze počet volných lůžek…

Doporučuji všem vstoupit do FB skupiny Trubačský tábor Šluknov, je to nejrychlejší cesta k informacím jak před táborem, tak během tábora.

 

1) UBYTOVÁNÍ – SPOLUBYDLÍCÍ

Pod odkazem najdete sdílený dokument, do kterého můžete napsat svá přání na ubytování. Kdo se zatím s nikým nezná – nebojte se, na místě se domluvíme k všeobecné spokojenosti. Pokud víte s kým chcete bydlet, zapisujte se do prázdných okének pod svými přezdívkami (GDPR…).  KLIKNI NA MNE A ZAPIŠ SE:-)

2) Na společenskou hru Casino si s sebou vezmou: pánové kravatu nebo motýlka nebo bolo, dámy (dívky) kabelku (=psaníčko). VŠICHNI BUDOU MÍT LEHKOU SPOLEČENSKOU OBUV = nikdo nebude společensky brouzdat a tančit v pohorách 🙂

CHCETE, ABY SE VAŠE DĚTI NAUČILY TROUBIT NA LESNICE, NEBO BORLICE?

Letní trubačský tábor v prostorách SLŠ Šluknov (klikni na mne) je ideální volba! Letos začneme ihned v sobotu po rozdání vysvědčení, v termínu 29. června až 6. července 2024.

Přihláška

Přihlašovací formulář byl již uzavřen. Pokud se chcete ještě přihlásit, kontaktujte mne na telefonu 777 846 757. Petr Duda

Hudebním cílem je položit základy hry začínajícím trubačům, zdokonalit se v již zvládnutém umění hry na lovecké a klapkové hudební nástroje. Ale především se skvěle společně bavit s hudbou, ale i se vším, co na každý letní tábor patří. A k tomu vytvářet silné společenské vazby mezi mladými lidmi, kteří se budou potkávat celý život při zábavě, nebo i v práci.

Tábor je určen pro děti a mládež ve věku zhruba 8 – 18 let. Rozhodující je pro menší děti samostatnost při každodenních činnostech (hygiena, oblékání, jídlo), pro ty starší schopnost zapojit se do chodu tábora jako správný vzor pro mladší adepty mysliveckého troubení. Účastníci budou pro výuku hudby rozděleni do různých skupin podle svých již dosažených schopností, začínající budou mít samostatnou výuku zaměřenou na získání důležitých dovedností a návyků. Každá skupina bude mít své vedoucí lektory. Pro výuku hudby profesionální učitele a lektory hudby, pro každodenní činnosti táborové praktikanty a také vedoucí pro další zábavně – vzdělávací programy.

Pořadatelé

Letní trubačský tábor (dále LTT) pořádá ČMMJ prostřednictvím svého Klubu trubačů, ve spolupráci se Střední lesnickou školou ve Šluknově. V prostorách školy bude probíhat každodenní výuková činnost a stravování, v Domově mládeže budeme bydlet (klikni na mne). Tábor není závislý na rozmarech počasí. Za hudební a výukovou náplň tábora odpovídá Petr Duda.

Výuková náplň tábora

LTT je letní hudební kurz, zaměřený především na loveckou hudbu, ale také na další umělecké směry, které vidíme v myslivosti. Nechce konkurovat Zlaté srnčí trofeji. Na LTT se věnujeme především výuce mysliveckého troubení na lesnice a borlice, ale také na různé činnosti spojené s malířstvím, výtvarnictvím i fotografií. Protože jsme hosté Střední lesnické školy, využíváme i možnost seznámit se prostřednictvím jejích pedagogů s otázkami praktické myslivosti a lesnictví. Za doprovodu místních myslivců pak navštěvujeme zajímavá lovecká místa, na kterých můžeme vidět zdejší zvěř. Garantem pořadatelství za SLŠ Šluknov je její ředitel Rudolf Sochor.

Co mohou děti (a rodiče) očekávat od výuky hry na lesnice a borlice?

Začínajícím položíme základy hry. Co to znamená? Není možné předpokládat, že se děti za týden naučí troubit a na podzim budou plnohodnotně schopny hrát na honech. Výuka hry na jakýkoliv hudební nástroj trvá delší dobu, podle schopností a především na základě míry zapojení studenta. Po absolvování tábora je proto vhodné pokračovat s pravidelnou výukou během celého následujícího školního roku. Pak se může dostavit zřetelný pokrok.

Hrající trubači se ve hře zdokonalí. Budou se učit hrát praktické i koncertní skladby vhodné pro myslivecké ceremoniály.

Pokročilí trubači budou hrát na lovecké rohy lesnice a borlice i na klapkové nástroje (lesní rohy a trubky) zajímavé koncertní skladby určené pro slavnostní příležitosti.

Výsledky své práce veřejně předvedeme nejen na závěrečném koncertu ve Šluknově, ale také na dalších významných koncertech v ČR a plánujeme také koncerty spojené s poznávacím programem určeným mladým trubačům u našich sousedů (Polsko, Slovensko, Německo).

Cena

Výše úhrady za ubytování, stravu a výuku je stanovena stejně jako v minulém roce na 7 500 Kč. Z dílu za výuku (zhruba polovina z uvedené částky) bude poskytnuta sourozenecká sleva: za první dítě je výše úhrady za výuku 100%, za druhé dítě 50% (= druhé dítě má výuku za polovinu), za každé další 0% ( = třetí a každé další má výuku zdarma). Ubytování a stravu platí všichni přihlášení v plné výši. Přesnou částku po uplatnění případné sourozenecké slevy najdete na konci formuláře, ještě před jeho odesláním. Další důležité informace, jako např. číslo účtu, variabilní symbol i způsob uplatnění příspěvku FKSP najdete v potvrzovacím e-mailu, který k vám dorazí po vyplnění přihlášky. Tento e-mail je odesílán každému automaticky. Pokud jej nenajdete ve své poště, zkontrolujte i nevyžádanou poštu (spamy). Věnujte také pozornost správně uvedené vaší e-mailové adrese. Peníze poukazujete následně na na účet ČMMJ.

Důležité! ČMMJ pořádá LTT pro své členy. Je proto třeba, aby se každý účastník bez ohledu na věk stal členem Klubu trubačů ČMMJ. Je nutné vyplnit přihlášku do Klubu trubačů a zaplatit roční poplatek 100 Kč (pokud se tak již v letošním roce nestalo). Stejné členství bude vyžadováno i pro další trubačské akce (Mladý trubač, Česko – slovenská soutěž trubačů v Divíně, ZKT v Opavě, LKT v Chlumu…). Informace a přihlášku do KT ČMMJ naleznete zde (klikni na mne).

Těšíme se na všechny zájemce a na pohodový i zábavný Letní trubačský tábor ve Šluknově. Pokud se potřebujete osobně informovat o jakýchkoliv otázkách spojených s táborem, zavolejte mi na telefon 778 059 787, nebo napište na info@smtdolce.cz

Za organizátory LTT Petr Duda

 

ČASTO KLADENÉ DOTAZY – FAQ

Rybářský kroužek – vede Ráďa Kostlivý

V letošním roce budeme mít na táboře i rybářský kroužek. Kdo bude chtít, může vyrazit na ryby na nedaleký rybník. Pokud se budete chtít jenom koukat, stačí si vzít dobrou náladu. Když budete chtít chytat, je potřeba splnit zákonné podmínky a vzít si potřebné vybavení. Pro Vás je důležitých několik následujících řádků.
Je třeba mít bezpodmínečně s sebou: platný rybářský lístek, platnou mimopstruhovou celosvazovou nebo Severočeskou územní povolenku (pozor, nedílnou součástí povolenky je i soupis revírů s BPVRP, je povinnost to mít s sebou u vody), doklad totožnosti (u dětí do 15 let stačí členská legitimace ČRS), vyprošťovač háčku, metr a podběrák.
Kromě výše zmíněné povinné výbavy si vezměte rybářské vybavení podle vlastní úvahy a možností. Nicméně není potřeba to přehánět, jdeme si to k vodě užít, ne se stěhovat:)
Pokud máte k rybářskému kroužku a chytání jakékoliv dotazy, můžete se mi ozvat ideálně přes WhatsUp na číslo 606 317 277 – Radovan Kostlivý. Těším se na Vás a na společné chvíle strávené u vody. Doufám, že si to všichni užijeme 🙂

 

Budeme letos zase troubit v Rudolfinu?

Na táboře se budeme mimo jiné akce (výlet do Polska, koncert v Drážďanech) opět připravovat na Vánoční myslivecké setkání v Rudolfinu, dne 1. prosince 2024. Je skvělé, že po našem odchodu z organizace Českých mysliveckých Vánoc dílo pokračuje. Důležitá informace ale je, že koncerty letos budou dva – v Rudolfinu a v Betlémské kapli. Každý koncert organizuje někdo jiný. Náš soubor Mladí trubači ČMMJ (= tedy vy) byl osloven organizátory z Rudolfina – Hankou Sedláčkovou, Petrem Sadílkem, Kristýnou Zirhut a Matějem Vackem (www.vanocnimysliveckesetkani.cz ). Dohodl jsem s nimi, že každý účinkující souboru Mladí trubači ČMMJ bude mít zajištěnu možnost zakoupit si dvě vstupenky (= ne dostat zdarma, to není možné, koncert žije ze vstupného). Pochopitelně si jich každý může koupit kolik bude chtít, pokud budou, ale zaručené bude mít jenom ty dvě. Nejsem schopen říci o jaká místa půjde, ale nebudou to místa k stání ani za sloupy, na druhé straně ani místa v první řadě na čelním balkoně ani vstupenky do prostředních řad v přízemí. Bude se jednat o solidní vstupenky k sezení, ze kterých je krásně vidět. Informaci podávám proto, abyste byli klidní, protože prodej vstupenek bude podle informace organizátorů teprve zahájen.

 

Je tábor na sociálních sítích?

Pokud máte zájem, pro rychlý přenos informací a pro denní kontrolu aktivit vašich dětí máte možnost se přihlásit také do Facebookové skupiny TRUBAČSKÝ TÁBOR ŠLUKNOV (klikni na mne). Tam najdete před jeho zahájením odkazy na nově zveřejněné informace a během tábora denní zprávy, videa, fotky… Pokud nepoužíváte Facebook, stačí pravidelně sledovat tuto webovou stránku, na kterou míří odkazy.

 

Jaký je rozdíl mezi Trubačským táborem a Letním kurzem trubačů v Chlumu u Třeboně?

Na Trubačském táboře si děti přebereme a celý týden za ně neseme odpovědnost. Program je přizpůsoben mladým lidem – spoustu hudby a organizované činnosti, ale vše formou zábavy a her. Vše se koná v prostorách školy, přesuny jsou pěšky, pouze mezi inernátem a školní budovou. Pokud někam jedeme, zajišťujeme dopravu pro všechny účastníky služebními dodávkami.

Na Letním kurzu trubačů zajišťujeme pouze výuku hudby a nácvik skladeb. Ubytování a stravu si každý musí zajistit sám a zodpovědnost za nikoho mimo výukové lekce organizátoři nenesou. Program je také koncipován pro dospělé, zábava je až ve večerních hodinách a často je třeba se dopravovat na místa koncertů a společenských akcí.

 

Co dělají na táboře malé děti, když jsou začínající trubači a nevydrží celé hodiny troubit?

Výuka Začínajících, což bývají nětšinou menší děti, je časově rozvržená do kratších časových úseků (30 minut hrajeme, 15 minut máme přestávku) a hraní na nástroje se střídá s hudebními společenskými hrami a zábavnou hudební činností. Navíc je odpoledne možnost zvolit si dvohodinový klid na lůžku, pokud by byly děti unavené.

 

Jak to je na táboře s jídlem? Tam je nějaká polní kuchyně?

Děti mají zajištěné jídlo připravené kuchařkami ve školní jídelně. Zároveň se ale také zapojují do jeho vydávání, úklidu jídelny.

 

Děti hrají celý den na lesnice a borlice?

Dopoledne jsou tři hodiny hudby. Odpoledne se děti na dvě hodiny podle vlastní chuti rozdělí na skupiny, které se zabývají hudbou (individuální příprava s lektory, nebo příprava v malých skupinkách), myslivostí a lesnictvím, nebo pokud chtějí odpočívat, je na internátě dvě hodiny klid na lůžku. Pak jsou na řadě společenské a sportovní aktivity v rámci Táborové hry (fotbalový turnaj, střelba ze vzduchovky pod vedením vedoucího vychovatele z internátu, poznávací soutěže…).

 

Co když nemáme vlastní lesnici nebo borlici?

Nástroje vám na táboře půjčíme. Na půjčení máme také některé klapkové nástroje (trubku, lesní roh).

 

Moje dítě je diabetik. Může na tábor?

Ano, v případě, že se jedná o starší dítě, které je již plně „samoobslužné“ a všechny aspekty léčby zvládá samo. V opačném případě je nutné, aby na tábor mělo doprovod, který se o jeho zdravotní stav postará (ubytování zajistíme).

 

Mohou mít děti na táboře mobil?

Ano, ale sami si za něj odpovídají. Internetové připojení je zajištěné, děti dostávají v rámci táborové hry také úkoly, na které je třeba vyhledat odpovědi pomocí Google. Není ale povinnost mít telefon. Zájemcům pro tyto účely bez problémů půjčíme naše zařízení.

 

Mohou rodiče děti během tábora navštívit?

Na konci tábora, v pátek, pořádáme společenský večer s rodiči. Zájemcům můžeme zajistit ubytování na jednom ze školních internátů za stejnou cenu, jakou platí děti za noc. Ideální je vzít si s sebou vlastní spacáky. Společně prožijeme páteční společenský večer s vyhlášením výsledků Táborové hry a předáváním diplomů a dárků. V sobotu rodiče shlédnou náš koncert, pak si dáme společný oběd (také zajistíme na požádání) a pak se rozjedou do svých domovů. Formulář na ubytování a sobotní oběd bude zveřejněn na začátku tábora zde na stránkách našeho webu.