Pro 312020
 

Milí přátelé,

s končícím rokem 2020 jsme pro vás připravili dárek. Jmenuje se iTROUBENÍ.

Co je iTROUBENÍ?

Jak název napovídá, jedná se o troubení na internetu. S pomocí našich videí můžete troubit jednohlas, nebo si vybrat dvouhlas. Také si můžete zkusit některé interpretační techniky, jako například techniku hraní krytých tónů. Budeme se zábavnou a návodnou formou věnovat čtení a psaní not. Můžete si zkusit skladby známé, ale i nové – ty se s videem naučíte. Budeme troubit Desatero, Úlovky, koncertní skladby, fanfáry, lidové písničky, Hubertské mše a až se budou blížit soutěže, tak povinné skladby.

Začínáte, nebo chcete teprve začít sami?

Pro vás připravíme důležité kroky vedoucí k ovládání loveckých rohů i Denní cvičení, se kterými se naučíte troubit. K tomu v iTROUBENÍ najdete také skladby určené pro troubení na honech ve verzi určené naprostým začátečníkům.

Jsme si vědomi, že existuje mnoho cest vedoucích k zábavě a výuce. Nemáme žádný patent na rozum. Nabízíme jednu z možných cest a víme, že existují i další a třeba lepší. Pokud je znáte, nebo je chcete společně najít, přidejte se. Přivítáme mezi sebou každého, kdo by se chtěl zúčastnit nejen jako posluchač, ale případně i připojit své zkušenosti a nápady. ITROUBENÍ nemůže zastavit žádné hygienické nařízení, ani znemožnit vzdálenost mezi tvůrci. Vše, včetně pracovních porad autorů videí, probíhá výhradně na internetu.

Co potřebuji ke sledování iTROUBENÍ a k přípravě videí?

Ke sledování videí běžný počítač připojený na internet. Pokud se budete k nám chtít časem připojit, tak ještě komunikační program Skype a obyčejný telefon s Androidem na natáčení obrazu a zvuku. To všechno máte doma. Nejprve je ale vhodné se s námi spojit a zúčastnit se společně pravidelného pracovního setkání tvůrců.

Kde nás najdete?

Všechna videa jsou zveřejňována na YouTube. Cesta k nim vede přes odkazy v tlačítku iTROUBENÍ v menu ve vrchní části těchto stránek.

Kdy začínáme?

Projekt iTROUBENÍ bude spuštěn po Silvestrovské půlnoci. Od té doby bude možné kliknutím opakovaně spouštět jednotlivá videa seřazená v přehledném seznamu skladeb.

Těšíme se na vás.

Zakládající členové iTroubení Martin Karban, František Netušil a Petr Duda, s IT podporou Matěje Vacka.