Úno 172021
 

Přes veškeré nejistoty dnešní doby se blíží léto a s ním 17. ročník Letního kurzu trubačů v Chlumu u Třeboně. Je naplánovaný na 7. – 14. srpna 2021. Jeho zdánlivé posunutí je způsobeno kalendářním pořádkem dní v roce a termíny letních aktivit v městysu Chlum u Třeboně. LKT má své stálé místo mezi Pohádkovým týdnem s vodníky a poutí.

Jak bude letos vypadat organizace LKT?

Budeme se muset zařídit podle nařízení, která se dají těžko s předstihem odhadnout. Ta s námi budou v nějaké podobě i během léta.

V loňském roce jsme LKT zrušili, ale v jeho rámci se konalo setkání účastníků spojené se dvěma trubačskými vystoupeními pro radost. O letošní tváři kurzu zatím není rozhodnuto, záleží na vývoji situace. Vše bude záležet především na tom, jak dopadne vývoj samotestů, které by mohly být podmínkou účasti. Pokud bychom se mohli sami otestovat a vyhodnotit test před začátkem LKT a případně se přetestovat i v jeho průběhu, mohlo by naše setkávání být poměrně bezpečné. Tyto testy projdou jistě významným vývojem v souvislosti s otevřením škol, zatím již existují ve zkušebním provozu. Jejich cena se dnes podle mých informací pohybuje kolem 300 Kč.

Budova ZŠ, ve které se kurz pravidelně konal, není pro pořádání LKT v dnešní době vhodná. Učebny jsou malé, chodby těsné. Nabízí se určité alternativy, začneme o nich podrobněji jednat. Zachování možnosti začít s troubením na společném kurzu je důležitá, proto plánujeme výukovou skupinu Začínající trubači. Výuku ostatních skupin budeme muset přizpůsobit situaci.

Naším cílem je uspořádat LKT. V jaké to bude podobě, uvidíme. Věřím, že se v létě sejdeme a společně si opět zamuzicírujeme. Sledujte prosím informace na těchto webových stránkách i na mém Facebooku. Případné informace rád zodpovím na 777 846 757, případně písemně na info@smtdolce.cz

Těšíme se na Vás, přátelé.

Za organizátory LKT Petr Duda