Bře 072021
 

Pro velký zájem prodlužujeme možnost shlédnout soutěžní videa:-)

 

VIDEO 1 – MLADŠÍ TRUBAČI https://youtu.be/DazU-JW0y40

 

VIDEO 2 – DOSPĚLÍ TRUBAČI https://youtu.be/EEM0PQujGTE

 

VIDEO 3 – DOBRÁ NÁLADA https://youtu.be/BFjXN3s9FhI

 

 

Milí soutěžící, vážení příznivci lovecké hudby, přátelé!

K mé veliké radosti máme možnost shlédnout krásná soutěžní videa z Čech i Slovenska, od mladších i zkušenějších praktických trubačů. Obzvláště mne těší účast studentů Středních lesnických škol. Především oni budou zanedlouho významnými nositeli našich trubačských tradic.

Každý soutěžící vytvořil svůj příspěvek podle vlastního názoru – a to jsme chtěli. Pro soutěžní video nebylo předem určeno žádné kritérium. Všechna videa ale spojuje jediná myšlenka. Troubíme, protože máme rádi loveckou hudbu a hru na lovecké rohy. Na každém videu a na každé skladbě by se dalo něco zlepšit. Ale tak to prostě bývá, jsme lidé a nikdo není bezchybný. Navíc běžíme sice ve stejném závodě, ale někdo vyběhl před pár měsíci a jiný před několika roky. Není cílem srovnávat nesouměřitelné a jen tomu nejlepšímu gratulovat. Hraní na hudební nástroj je živá činnost. Každý se může zlepšit – pokud bude chtít a vědět jak – a každý může ustrnout, když se nebude své zálibě přiměřeně věnovat.

Společně jsme s mysliveckým troubením ušli kus cesty. Ta se nyní jeví poněkud trnitou. Často slýchám, že se lidé těší na návrat do normálu. Rozumím jim. I mně a mým blízkým chybí leccos, co jsem považoval za samozřejmé. Je to především osobní setkávání s lidmi, které obdivuji a navštěvování míst, kde jsem prožil významné životní okamžiky. Ale do stejné řeky dvakrát nevstoupíme. Buďme otevřeni novým podnětům a pilně pečujme o naše přátelství, spolupráci a vzdělávání.

Soutěžní videa jsem rozdělil do dvou filmů – mladší trubači a dospělí trubači. Ve třetím filmu již nenajdete soutěžní videa, ale zajímavosti pro potěšení.

 

Soutěžní porota

Na vyjádření svého hodnocení máte jednu jedinou známku, od jednoho bodu (nejméně) do pěti bodů (nejlépe). Třeba vám pomůže následující přirovnání:

 • 1 bod jedna z možností
 • 2 body dobré
 • 3 body prima
 • 4 body výborné
 • 5 bodů excelentní

Zvažte, kolik výkonů je ve vašich očích opravdu excelentních a také zvažte, zda je přátelské hodnocení jedním bodem. Hodnotitelský formulář (odkaz nahoře) vyplňte prostým klikáním a odešlete.

 • Na začátku označíte, kterou skladbu hrajete a podle toho poznáme, kdo hodnocení posílá.
 • Protože můžete hodnotit pouze jednou, doporučuji napsat si nejprve hodnocení nanečisto stranou a pak jen odklikat tabulku.
 • Počet porotců je omezený počtem videí – každé soutěžní video reprezentuje jeden porotce. Pokud video poslal soubor, zvolí si jednoho zástupce.
 • Jednotlivá videa jsou očíslována, pod stejnými čísly je hodnotíte.
 • Videa můžete přehrávat, kolikrát potřebujete. Na hodnocení máte čas do příštího čtvrtka večer, v pátek připravíme vyhlášení vítězů, které v sobotu 6. února dopoledne zveřejníme na tomto webu a webu Klubu trubačů ČMMJ –  www.trubaci.cz
 • Soutěžní videa může vidět každý, kdo má vstupní kódy (nahoře). Kliknutím se dostanete na YouTube a tam si již video spustíte.
 • Soutěž bude na YouTube veřejně přístupná do konce února, pak ji stáhneme.

 

Příjemnou zábavu a mysliveckému troubení ZDAR! 🙂

Za organizátory iSOUTĚŽE Petr Duda