Led 272020
 

Letní škola Šluknov 2020 – hudba slouží přírodě

Českomoravská myslivecká jednota a Střední lesnická škola ve Šluknově pořádají druhý ročník Letního trubačského tábora. Odborným garantem mysliveckého troubení je Mgr. Petr Duda, člen Rady Klubu trubačů ČMMJ pro vzdělávání mysliveckých trubačů. Odborným garantem výchovy v myslivosti je Ing. Václav Vomáčka, člen Myslivecké rady ČMMJ.

Termín:

Začátek tábora je v sobotu 4.července, konec v sobotu 11. července 2020 po společném obědě s rodiči. Příjezd na tábor bude možný po vlastní ose, nebo autobusem z Prahy, Lešanské ulice 1176 / 2a, 141 00 Praha 4 (sídlo ČMMJ). Odjezd nebudeme již hromadně organizovat. Rodiče si děti odvezou v sobotu 11. července po veřejném vystoupení dětí a po následujícím společném obědě s rodiči. Ve výjimečných případech jsme schopni dítě odvézt ze Šluknova do Prahy, Lešanské ulice.

Komu je tábor určen?

Dětem a mládeži ve věku cca 8 – 16 let. Podmínkou je samostatnost a schopnost soužití s kolektivem.

Co se na táboře bude odehrávat?

Přestože se budeme učit a ještě k tomu v budově školy, v první řadě si chceme užívat hudbu, společnost skvělých lidí a vše, co k létu patří. Dopoledne se budeme učit troubit na lesnice a borlice. Začínající prvně v životě, hrající se budou ve hře zdokonalovat. Kdo nemá svůj nástroj, tomu jej zapůjčíme. Odpoledne budeme v přírodovědné části dne společně poznávat lesnické a myslivecké znalosti nejen teoreticky, ale také při výletech v okolí. Některý večer budeme mít možnost zažít lovecké příběhy s místními myslivci – půjdeme na čekanou. Po celý den bude součástí zábavy táborová hra, která vyvrcholí poslední večer v pátek. Na ten budou moci přijet také rodiče a společně se s námi zúčastnit finále hry, společenského večera a sobotního závěrečného veřejného koncertu. Součástí tábora budou letní radovánky jako opékání špekáčků, grilování i diskotéka s tancem.

Kde přesně tábor pořádáme?

Tábor se bude konat v prostorách Střední lesnické školy ve Šluknově. Výuka troubení přímo ve školní budově, SLŠ Šluknov, T.G. Masaryka 580. Myslivecká část ve školní budově a školním arboretu. Podvečerní společenská část a zároveň ubytování všech účastníků v Domově mládeže Sukova 829, Šluknov, který je nedaleko od budovy školy (pěšky cca 10 minut). Tábor tedy nebude závislý na rozmarech počasí, v případě nepříznivých klimatických podmínek mohou všechny činnosti probíhat ve školních budovách, v případě vhodného počasí venku.

Ubytování bude v tří až čtyřlůžkových pokojích, internát je velmi útulný. Stravování všech účastníků bude zajištěno ve školní jídelně, vařit budou opět naše báječné školní kuchařky, které zaslouženě sklízely minule velkou chválu.

Rodiče mohou přijet již v pátek večer a zúčastnit se společenského večera. Na něm bude nejen společný táborák, ale především vyvrcholí táborová hra. Pak je možné přespat s námi na internátě, nebo v okolí. Ubytovací kapacity internátu jsou však dané, ubytování je třeba objednat během komunikace při přihlašování. Způsob objednání a cena za nocleh i za oběd budou upřesněny. Samozřejmě je možné zajistit si vlastní ubytování v některém z okolních penzionů, nebo si případně postavit na zahradě u internátu stan. Kdo nemůže přijet v pátek, může se dostavit v sobotu ráno přímo na koncert, který proběhne ve Šluknově.

Kolik bude tábor stát?

Úhrada za účast se skládá ze dvou částí. První je za ubytování a stravu a benefity, druhá za výuku. Celková cena za dítě je 6 700 Kč.

Sleva pro sourozence:

Druhé a další dítě ze stejné rodiny bude platit plnou částku za ubytování a stravu. Z částky za výuku mu bude ale poskytnuta sleva 80%. Sourozenec tedy platí 4 300 Kč.

Jaká je kapacita tábora?

Tábor je koncipován pro 40 dětí.

Jak děti přihlásit?

Přihlašování je možné pouze přes internetový formulář na webových stránkách www.SMTdolce.cz Podrobnosti o platbě (číslo účtu, V.S.) se účastníci dozvědí v odpovědi na přihlašovací formulář. Na těchto stránkách se také dozvíte všechny další podrobnosti o Letním trubačském táboře.

Proč pořádáme tábor ve Šluknově?

Ve Šluknově je naprosto dokonalé zázemí. Skvěle fungující škola, krásný internát pro ubytování, výborná kuchyně, velmi vstřícné vedení školy, nádherná příroda. Škola se nachází v bezpečné lokalitě. V okolí Šluknova je mnoho zajímavých míst, vhodných k pořádání společných výletů, například NP České Švýcarsko. Těšíme se na všechny, kteří mají chuť si společně zamuzicírovat, pobavit a dozvědět se zajímavosti z myslivosti. Minulý rok jsme vytvořili partu prima dětí a společně jsme v zimě předvedli na koncertě České myslivecké vánoce skladbu Dětská symfonie. Pokud se chcete podívat, jak nám to šlo, najdete ji zde:

https://www.youtube.com/watch?v=LjSIC2WTBgo

Za organizátory LTT Petr Duda